Srpen 2012

Moc věcí, málo místa

30. srpna 2012 v 17:17 | Lilly
Tak jsem zase zpátky! Tentokrát z Prahy a na celé dva dny... :-D Úspěšně jsem se zapsala do školy, možná mám brigádu! a v sobotu přijde velké stěhování. Sobota bude šílená, o tom není pochyb. Naložit všechny věci do auta (nemůžou se tam vejít!), šťastně dojet do Prahy, vyložit je v bytě, jet do Ikei, koupit veškerý nábytek a zařídit si jeho dovezení, jet do dalších obchodů, nakoupit nádobí, základní jídlo a různé další věci do domácnosti, jet do bytu, mamku vyslat s autem zpátky do Ostravy, počkat na dovoz nábytku, všechen ho složit, vyskládat věci... Je mi z té představy tak trochu nevolno :-DDoma a zase pryč

26. srpna 2012 v 21:59 | Lilly
Jsem zpátky doma! Ani ne na 24 hodin... :-) A musím říct, že jak pokaždé jezdím do Prahy s hroznou radostí, tentokrát bych si to moc ráda aspoň o den odložila. Je to trochu zběsilé... Ale vlastně, chtěla jsem nemít žádný přebytečný volný čas a pořád něco na programu, že? Tak teď to mám :-)Apetit a plány do příštích dnů

22. srpna 2012 v 14:50 | Lilly
Třikrát hurá, Jeseníky vyšly! Zítra dopoledne vyrážíme...:-) Sice ještě není úplně jisté, jestli budeme mít apartmán nebo hotelový pokoj, ale nějaké jídlo si sebou beru a pevně věřím, že ten apartmán vyjde, bylo by to mnohem lepší. Tak mi držte palce :-) Tím se mi opravdu silně zmenšuje prostor k nudě. Zítra do Jeseníků, v neděli zpátky, v pondělí večer do Prahy na zápis, ve středu večer zpátky. Čtvrtek a pátek doma, v sobotu (snad!) stěhování do Prahy, a potom je to nejisté. Když nebude brigáda a nábytek zařídíme rychle (čti: Ikea ho rychle doveze), tak hned v neděli zase domů, pokud bych měla takové štěstí, že už bych brigádu měla, tak domů pravděpodobně až ve čtvrtek nebo v pátek. O víkendu na svatbu a v úterý do New Yorku. Je to tady! Září, plný diář a žádná nuda!


Konec nudě, vzhůru do Jeseníků! Možná...

21. srpna 2012 v 9:22 | Lilly
Název říká vše. Zrovna když jsem včera byla v největší depresi z toho, že sedím doma, nemám co dělat a jen odpočítávám čas do konce prázdnin, přišel asi zásah přímo od boha. Kamarád napsal D., jestli nechceme s ním a s jeho přítelkyní jed ve čtvrtek na čtyři dny do Jeseníků. On = nejlepší kamarád D., ona = jedna z mých nejlepších kamarádek. Od čtvrtka do neděle v apartmánu v horách, výlety, zábava, rozhodně příjemnější teplota než v Ostravě. Ano prosím!


Pancakes come to me

20. srpna 2012 v 10:52 | Lilly
Vedro vedro vedro už od rána.. už od včerejška mám chuť jen na jedno - ledové karamelové Starbucks kafe :-) A asi na něj odpoledne vyrazím. Rodiče mám na chatě, a tedy mám k dispozici auto, takže cestu bych mohla přežít. Tramvaj ve 35 stupních opravdu není to nejpříjemnější místo...:-) Později odpoledne za mnou přijde D., večer spinning.. tak už jen se nějak zabavit dopoledne :-)


Když jsem viděla tuhle fotku, dostala jsem chuť na palačinky :-) Mám celozrnnou mouku, ledničku plnou vajíček... asi si je zítra udělám na oběd :-)

Shop until you drop

19. srpna 2012 v 7:17 | Lilly
Máte rádi články o nákupech jídla? Dneska vám jeden poskytnu :-) Včera jsem vyrazila na pravidelné doplnění potravin, a když jsem je doma vybalovala, řekla jsem si, proč to nevyfotit? :-)


Dream life, dream job, dream coffee

17. srpna 2012 v 13:29 | Lilly
Většina lidí kolem mě si stěžuje, že je venku škaredě. Já mám radost :-D Žádný horký vzduch ze Sahary a 35 stupňů prosím... Jen ať zůstane takhle hezky anglicky. Už jen týden a pak pomalu ale jistě Praha. Konečně! Stěhování, vybavování bytu, zápis, hledání brigády... Těším se na všechno. Našla jsem si kousek od bytu zdravou výživu (největší prodejna Country Life v Praze, hezky :-) ), Billu, do které budu chodit nakupovat, několik fitek, které chci zkusit. Vyřídila jsem si Opencard a už vím, čím budu jezdit do školy. Jsem připavená na všechno a moc se na to těším :-)


Little bit of England

15. srpna 2012 v 21:06 | Lilly
Dneska mám dobrý den. Vrátil se mi telefon z reklamace, dokončila jsem své anglické dveře a s D. jsme dostali nabídku na Silvestra v Londýně. To vlastně už včera, ale píšu vám to dneska, takže...:-D Zatím je to jen nabídka, musíme to v průběhu září promyslet podle toho, kolik utratíme za vybavení bytu, jestli si najdeme dobré brigády, a vůbec jak na tom budeme. Zní to ale velmi, velmi lákavě...


Anglické počasí, anglické dveře, anglická nálada

14. srpna 2012 v 12:38 | Lilly
Podzimní/anglické počasí pokračuje. Skvěle :-) Dnes jsem měla i docela anglické dopoledne. Kdysi dávno mi moji rodiče velmi chytře dali do pokoje prosklené dveře. Velmi brzo jsem si je zalepila plakáty, takže přes ně vidět není, ale padá to a už to není moc hezké. Zkrátka to chtělo upgrade. Včera jsem si v papírnictví koupila ten největší papír, a dnešní dopoledne jsem strávila stříháním a lepením všech věcí, které jsem si přivezla z Anglie :-) Od stránek z časopisů, vstupenek, jízdenek, vlajek až po recepty. Pořád mám ale jen půlku věcí, a tak jsem si vybrala asi dvacet pět fotek, které jsem tam nafotila, zajdu si je vytisknout, koupím další papír.. a dveře budou anglické do posledního centimetru :-)


Nevermind the rain, I have ANTM

12. srpna 2012 v 8:24 | Lilly
Sobota. Zataženo, déšť, s bídou 15 stupňů. Takový malý podzim. A mě se to líbilo :-) Po těch hrozných vedrech počasí, při kterém může být člověk trochu kreativní, může vrstvit a ne jen řešit, v čem bude nejmenší zima. Počasí na zalezení do postele s čajem anebo do čajovny s přítelem :-) Zářijové počasí, a na září jsem se vždycky těšila. Dokonce jsem začala nostalgicky vzpomínat na léta na gymplu, i když to už jsem si říkala dej si facku, protože jsem to tam poslední roky docela nenáviděla :-D Ale jo, mělo to něco do sebe.